פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "כל מי שנכנס לפה מתקבל בחיבוק, עכשיו אני נאלץ לבקש חיבוק חזרה"

   במשך 25 השנים האחרונות עברו מיליוני ישראלים בבית חב"ד שבבירת תאילנד ומצאו במקום לב חם, אוזן קשבת ויד מושטת לעזרה. עכשיו, עקב ההוצאות הגבוהות והקשיים הכלכליים, הרב נחמיה וילהלם פונה אליכם בקריאה נרגשת לעזרה

   הרב נחמיה וילהלם מוכר למטיילים ישראלים רבים המטיילים במזרח הרחוק. למעלה משני עשורים הוא מנהל את בית חב"ד בבנגקוק שבתאילנד והפך אותו למקום שחובה לעבור בו בבירת הממלכה. כל מי שזקוק לעזרה, נתקל בבעיה או שרוצה להרגיש תחושה של בית מגיע לבית חב"ד בעיר.

   "25 שנה ולמעלה מ-2 מיליון איש עברו כאן", אומר הרב וילהלם, "כל מי שמגיע אלינו, יודע דבר אחד: המקום הזה הוא בית פתוח, בית של אהבה וחיבור. אל הבית הזה נכנסים כולם. גברים ונשים, דתיים ולא דתיים, צעירים ומבוגרים מכל העדות ומכל הזרמים. הרבי שלח אותנו להיות בקצה העולם בשביל כל יהודי, ואנחנו משתדלים להמשיך את הציווי שלו. זאת היהדות האמיתית, לאהוב כל יהודי באשר הוא שם, ואת זה חשוב לי להעביר".

   "מגיעים אלינו הרבה אנשים. אנשים שבורחים מהניכור שבחוץ. אנשים שעייפים ומותשים מהתחושה שבעולם שלהם הכל נמצא במחלוקת. שהפילוג הוא זה ששולט. אנשים שרוצים הפסקה של רגע מהיום יום ואצלנו הם מוצאים לב. לב חם ואוהב, אוזן קשבת ובית. בית שמקבל את כולם כולם כולם".

   "מעבר לכל הסעודות שבת, החגים והשגרה הברוכה מלאת המטיילים, במהלך השנים הגיעו אלינו לבית חב"ד אין סוף מקרים של מקרים רפואיים, מצוקות נפשיות, צעירים שהסתבכו עם השלטונות", מוסיף הרב נחמיה, "בכאלו רגעים אני אגייס את כל הכוחות והאפשרויות כדי לטפל בזה ולא להשאיר אותם לבד. אני מתייחס לכל מטייל כאילו הוא היה הילד שלי שנתקע עכשיו בניכר".

   עכשיו בית חב"ד בבנגקוק הוא זה שזקוק ללב החם והאוהב שלכם ולאוזן הקשבת. "מעולם לא ביקשתי תמורה", אומר הרב וילהלם, "כבר תקופה ארוכה אני חווה קושי כלכלי להחזיק את המקום. השכירות בשמיים, ובעל הבית הסיני שהבין שהמקום הזה משמעותי לכל כך הרבה אנשים החליט להקשות עלינו".

   לתרומה למען בית חב"ד בנגקוק

   הרב נחמיה וילהלם, הרב של בית חב"ד בנגקוק (יח"צ , בית חב"ד תאילנד)
   "מעולם לא אמרתי לא ליהודי, לא משנה מאיזה עדה או זרם הוא. הוא אהוב ומקובל". הרב נחמיה וילהלם (צילום: בית חב"ד תאילנד)

   "יש רגעים בחיים שאתה מרגיש את הדבר הזה שנקרא עם ישראל"

   "נשדדתי לאור יום, בעיר הבירה של קמבודיה, פנום-פן", סיפרה אביה, "נשארתי בלי כלום, האור פתאום כבה. חייבת להודות באופן אישי לרב בן ציון מבית חב"ד קמבודיה, אהבת אדם, נתינה, וטוב לב שאין כדוגמתם. תודה על עזרה כנגד כל הסיכויים במציאת פתרונות ביורוקרטיים, בית חם ואנושיות אין סוף. הרב נחמיה מבית חב"ד בנגקוק תאילנד, שיצא מגדרו ולא חדל עד שהדרכון החדש הגיע לידיי".

   "צוות בית חב"ד שאלו אותי למה אני לא הולך לטייל קצת, והציעו בטוב ליבם שאשאיר את הילדים אצליהם בבית חב"ד, ואני אוכל ליהנות מכמה שעות של טיול שאני יודע שהילדים נמצאים תחת השגחה הכי טובה שיש"', מספר מוטי, "יש רגעים בחיים שאתה מרגיש את הדבר הזה שנקרא עם ישראל, ושזה רחוק כל כך מהבית, אז זה מרגש עוד יותר. תחשבו על זה, אישה שאני לא מכיר, ויש לה מספיק עיסוקים משלה, מציעה לי לשמור על הילדים שלי למשך יום שלם, וילד עם צרכים מיוחדים".

   בית חב"ד בבנגקוק הוא בית לכל ישראלי ויהודי בעולם וככזה הוא זקוק עתה לעזרה שלכם. "הגענו למסקנה שכדי להמשיך להתקיים ולעמוד בשביל הציבור, כדי שבית חב"ד בנגקוק יוכל להמשיך, אנחנו צריכים לבנות לו בית קבע", אומר הרב נחמיה.

   "כדי שנוכל להמשיך ולהיות פה, כדי שיהיה את המקום הזה בקצה העולם, שבו כל יהודי יכול למצוא נקודה חמה לשהות בה. בואו וקחו חלק במקום שבו לכל אחד יש חלק. כל תרומה שלך, תהיה חלק יציב ומשמעותי בבנייה של המקום הזה, שהוא מקום בלב של כל כך הרבה אנשים".

   לתרומה למען בית חב"ד בנגקוק